Yaşam Tarzı İnternet 24 TEMMUZ 2012 / 08:49

Çocuğunuz hangi ilkokula kaydedildi?

Çocuğunuz hangi ilkokula kaydedildi?

Milli Eğitim Bakanlığı ilkokullara kayıt işlemlerinin tamamlandığı açıkladı. Peki çocuğunuz hangi okula kaydoldu?E-devlet sisteminin getirilerinden biri daha karşımızda. Veliler çocuklarının hangi ilkokula kaydedildiğini bakanlığın internet adresinde yer alan "Veli Bilgilendirme Sistemi"nden öğrenebilecek.

Çocuğunuzun hangi okulda kayıtlı olduğunu öğrenmek için tıklayın

Bakanlıktan yapılan açıklamada 2012-2013 eğitim öğretim yılı için Türkiye genelindeki tüm resmi ilkokulların birinci sınıflarına öğrenci kayıtlarının; çocukların ulusal adres veri tabanındaki adres ve nüfus bilgileri esas alınarak il/ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarının belirlediği kayıt alanları doğrultusunda e-kayıt sistemi ile yapıldığı duyuruldu.

E-Kayıt sistemin kullanılarak yapılan işlem, çocukların ulusal adres veri tabanındaki adres ve nüfus bilgileri esas alınarak il ve ilçe yerleştirme komisyonlarının belirlediği kayıt alanları çerçevesinde yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada yerleştirmenin 66 ay ve üzeri çocuklar için kesin kayıt anlamına geleceği vurgulanırken, velilerin ek evrak ve kayıt parası ödemesine gerek olmadığının altı çizildi.

E-kayıt işlemlerine ilişkin sıkça sorulan sorular ve cevaplarına bakanlığın ''www.meb.gov.tr'' internet adresindeki Veli Bilgilendirme Sistemi bölümünden ulaşarak istediği cevapları bulabilecek.