Yaşam Tarzı İnternet 27 ŞUBAT 2012 / 15:24

Çin'in iPhone ile imtihanı

Çin'in iPhone ile imtihanı

Çin’in iPhone ile olan imtihanı biteceğe benzemiyor. Çinliler, sahte Apple Store olayından sonra iki yeni olay ile gündeme gelmeyi başardılar.

iPhone’u çok pahalı bulan Çinliler, attıkları mesajların sonuna “iPhone’dan gönderilmiştir” cümlesini eklemek için aylık 1 dolar olan bir paketi satın alıyorlar. Servisinin ilk etapta çok rağbet görmesi beklenmiyordu, ancak iPhone alacak kadar parası olmayan insanlar tarafından müthiş rağbet gördüğü ortaya çıktı.

Uygulama, Çin’deki popüler mesajlaşma servisi QQ üzerinden gerçekleşirken, kullanıcılar mesajlarına eklenecek bu ibare için ayda 1 dolar ücret ödüyorlar.

İkinci olay ise tam bir yaratıcılık örneği. Çin’de polisin baskın yaptığı bir depoda 681 adet iPhone marka ürün bulundu. Buraya kadar her şey normal görünse de, bulunan ürünlerin telefon yerine "gaz ocağı" oluşu işi garipleştiriyor. Polis tarafından toplatılan ürünlerin üzerinde iPhone yazısının yanı sıra Apple logosu da bulunuyor.Bu hususta hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan üreticilerin ocakları düşük kalitede üretmiş olması konuyu ilginç kılan bir diğer detay.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun