Yaşam Tarzı İnternet 17 HAZİRAN 2011 / 10:53

Çikolatadan web sitesi olur mu?

Çikolatadan web sitesi yapmışlar, hem de nefis olmuş

Portekizli bira üreticisi Sagres, yeni çikolata aromalı birasının tanıtımı için bütün bir internet sitesini gerçek çikolata kullanarak tasarlayıp yayına koydu. Ekrana bakarken monitörü ısırmamak için kendinizi zor tutacaksınız. Site yaparken HTML kullanırsınız, Flash kullanırsınız, CSS kullanırsınız, Java kullanırsınız... Peki çikolata kullanmak hiç aklınıza gelmiş miydi?

Portekizli bira üreticisi Sagres, yeni birasını tanıtmak için işte böyle çılgınca bir fikre kapılmış ve bir şekilde de düşündüğünü hayata geçirmiş. Siteyi açınca ekrandan çikolata damlamıyor, ama tasarımı itibariyle insanın çikolata yeme arzusunu tavan yaptırdığını kabul etmek lazım.

Peki nasıl oluyor da bir web sitesi çikolata ile tasarlanıyor? Cevabı aşağıdaki videoda.

[vimeo]http://vimeo.com/24820327[/vimeo]

Çikolatadan mamul web sitesinin tadına bizzat bakmak isterseniz bu adresten ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun