Yaşam Tarzı İnternet 11 EYLÜL 2008 / 14:59

CBS tekstil yazılımlarını ihraç etmeye başladı

CBS Bilişim - Sentez Yazılım işbirliğiyle geliştirilen tekstil ERP çözümleri yurtdışına açıldı.

CBS Bilişim - Sentez Yazılım işbirliğiyle geliştirilen tekstil ERP çözümleri yurtdışına açıldı.

Tekstil ve konfeksiyonda kullanılan ERP çözümü için sekiz uygulama yazılımı bulunan CBS Bilişim, bu yazılımları İngiltere, Mısır, Pakistan, Ürdün, KKTC ve Türki Cumhuriyetlere de ihraç etmeye başladı. Hey Grup bünyesinde faaliyet gösteren CBS Bilişim şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Celal Bektaş konu ile ilgili olarak “Tekstil sektörünün ihtiyaçlarını çok iyi biliyoruz. İhtiyaçları bildiğimizden, sunduğumuz çözümlerde işlerini kolaylaştırıp, üretim ve maliyetlerinin her aşamasını kontrol etme özelliklerini ön planda tutuyoruz” dedi.


 Tekstil ve hazır giyim sektörüne yönelik olarak SentezXL, SentezVogue, SentezVerimlilik, SentezExpo, SentezKnit, SentezWeave, SentezDye, SentezYarn gibi uygulama-çözüm yazılımları olduğunu belirten Bektaş şöyle konuştu: “16 yıllık birikimle geliştirilen söz konusu yazılımlar, pazarlama, satış, ihtiyaç planlama, stok kontrol, boya, baskı, kalite kontrol, sevkiyat, maliyet kontrolü, üretim planlama, cari hesap, analizler, hatırlatıcı ve uyarı sistemi gibi sektörün ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahip. Yazılımlarımız bu özelliklerinden dolayı, Türk firmalarının yanı sıra, yurtdışında da talep görüyor.”


100 kişilik uzman bir kadroyla, Türkiye’nin dört bir yanında 300’ü aşkın bayileri olduğunu anımsatan Bektaş, gelişme hedeflerine ilişkin şunları söyledi: “Yurtdışında oluşturacağımız ofislerle de yabancı müşterilerimize yerinde hizmet ve destek vereceğiz. Ayrıca, yabancı tekstil firmalarıyla geliştirmeye başladığımız işbirliklerinin yaratacağı sinerjinin de sektöre yarar sağlayacağına inanıyorum. Mevcut birikimimize yeni işbirliklerinden elde edeceğimiz deneyimleri katıp, tekstil sektörüne sunduğumuz hizmet, çözüm ve desteklerimizi daha da zenginleştireceğiz. Talep ve ilginin ivme kazanmasına bağlı olarak, önümüze, yıl sonu toplam 6 milyon dolarlık cironun 2 milyon dolarını yurtdışı satışlardan elde etme hedefi koyduk.”