Yaşam Tarzı İnternet 08 OCAK 2013 / 16:07

Bu sosyal ağda kediye doyacaksınız

Bu sosyal ağda kediye doyacaksınız

Özellikle sosyal ağlarda insanların sıklıkla paylaştıkları “sevimli kedi videoları ve fotoğraflar” Malezyalı girişimci Koekoe Loo ve Matthew Phiong’ya fikir verdi. İkili, kediler için Pinterest benzeri bir sosyal ağ olan “Catmoji” ile sadece kediseverlere hitap ediyor. Kedilere özel bir sosyal ağ girişimi olan Catmoji tamamen kedi severlere hitap ediyor. Kedi severler bu sosyal ağda kedi resimleri ve videoları paylaşabiliyorlar. Siteye üye olabilmek için kedi sahibi olunmasına gerek olmadığı gibi, kullanıcılar site üzerindeki fotoğraflara ve videolara diledikleri gibi yorum yapabiliyorlar. Kullanıcılar bunun yanı sıra diğer üyelerle iletişime geçip, diğer üyeler tarafından paylaşılan fotoğraf ve videoları da paylaşabiliyorlar.Kedi aleminin Pinterest’i olan site, bu ünvanını sitenin tasarımının Pinterest’e oldukça benzemesine borçlu. Kullanıcılar siteye girdiklerinde mutlu, eğlenceli ya da mutsuz kedi görmek istediklerini seçebiliyorlar. Ayrıca Catmoji sitesinde bulunan ve diğer sitelerde görmeye pek alışık olmadığımız başarı sistemi de mevcut. Örneğin kullanıcılar kedileriyle ile ilgili bir albüm oluşturduklarında özel bir rozet kazanabiliyorlar.

Markaların da oldukça ilgisini çeken site üzerinde, birçok marka kampanyalarına da sitede yer veriyor. Görünen o ki, site gerek kedi severlerin, gerekse de markaların oldukça ilgisini çekecek. Bu bağlamda sitenin kendi alanında öncü olacağını söyleyebiliriz.

Catmoji'ye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun