Yaşam Tarzı İnternet 14 MART 2012 / 10:52

Britannica artık basılmayacak

Britannica internete yenik düştü

Teknolojinin yaygınlaşmasıyla birlikte yaygınlaşan internet kullanımı, geleneksel iletişim ve kültür araçlarını yok etmeye devam ediyor. İlk kez 1798 yılında Edinburg’da basılan Brittanica bundan böyle internet ortamında yaşamına devam edecek. Yayınlandığı tarihten bu yana 32 ciltlik ansiklopedinin yanı sıra özel versiyonlar ve fasiküller de yayınlayan şirket, stokların tükenmesiyle birlikte ansiklopedinin dijital ortamda yayına devam edeceğini belirtildi.

Konuyla ilgili konuşan Britannica Ansiklopedisi Şirketi Başkanı Jorge Gauz, 32 ciltlik ansiklopedinin basılmamasının bir süredir düşünüldüğünü, fakat bunun internet ansiklopedileri ya da arama motorlarıyla ilgisini olmadığını ifade etti.

Britannica serisi en yüksek satış rakamına 120 bin ile 1990 yılında ulaşmasına rağmen, internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte satış rakamları hızla düşmüştü.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun