Yaşam Tarzı İnternet 10 ŞUBAT 2012 / 15:07

Brezilya sansür için Twitter’a başvurdu

Brezilya sansür için Twitter’a başvurdu

Twitter kullanıcılarının attıkları mesajlara müdahale talebinde bulunan ilk ülke Brezilya oldu.Twitter’ın ülkelere göre kullanıcı mesajlarının engellenmesine izin vermesi, büyük tartışmalara neden oldu. Sosyal paylaşım sitesinin yaptığı uygulamayla, ifade özgürlüğünün önüne geçilerek, kullanıcı mesajlarının hükümetlerin isteklerine göre şekillenmesi gündeme geldi.

Twitter’ın ülkelere verdiği bu hakkı kullanmak için talepte bulunan ilk ülke Brezilya oldu. Güney Amerika ülkesinde Twitter kullanıcılarının polis barikatlarını, radarları ve alkollü sürücülerin yakalanması için kurulan kontrol noktalarını diğerlerine belli eden mesajların engellenmesi isteniyor.

Talebin polis operasyonlarındaki başarıyı artırmak için yapıldığı bildirildi. Brezilya’da trafik kazaları, otomobil hırsızlıkları ile uyuşturucu ve silah ticaretinin önüne geçilmeye çalışılıyor.

Trafik kazalarında ülkede ortalama 55 bin kişi hayatını kaybediyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun