Yaşam Tarzı İnternet 19 ARALIK 2011 / 16:42

Bosch Çevre Kulübü Minikler’den sonra 'Yıldızlar Kategorisi' de yayında

Bosch Ev Aletleri, ilk olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde 4 - 7 yaş grubu çocuklara yönelik olarak hazırladığı “Minikler Kategorisi” ile yayın hayatına merhaba diyen doğa dostu web sitesinin 8 - 13 yaş grubundaki çocuklara ve gençlere özel içerikle hazırladığı “Yıldızlar Kategorisi”ni de yayına açtı. Çevreden uzaya, kültür-sanattan eğlenceye, Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’ndan spora kadar birçok konuda içerik sunan site yalnızca bilgi vermekle kalmıyor, oyunlar ve eğlenceli uygulamalarla kullanıcılarının sitede keyifli vakit geçirmesini sağlıyor.

8 – 13 yaş grubu çocuklara özel bir içerikle hazırlanan ve www.bosch-cevrekulubu.com adresinden ulaşılabilen Yıldızlar Kategorisi, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayacak etkinliklerle dolu. Özgün içeriği ve dinamik atmosferiyle dikkat çeken sitede yer alan karakterlerin illüstrasyonları, kullanılan renkler, foto-galeriler ve fon müziği, Bosch Çevre Kulübü Yıldızlar Kategorisi’ne canlılık katıyor.

Bosch Çevre Kulübü Yıldızlar Kategorisi, Duru, Orçun, Melis, Mert ve Nil adlarındaki beş muhabirin yönettiği bir site. Muhabirlerden her biri ayrı ayrı ilgi alanları doğrultusunda öğrendiklerini kendi dillerinde aktarıyor, siteyi ziyaret eden arkadaşlarını kendi dünyalarıyla tanıştırıyor.

[caption id="attachment_39865" align="alignnone" width="455" caption="BOsch Çevre Klübü Yıldızlar Kategorisi'nin duyurusu miniklerin bolca eğlendiği, aktivitelerle dolu bir toplantı eşliğinde gerçekleştirildi."][/caption]

Bosch Çevre Kulübü web sitesine danışmanlar da destek veriyor. Sitede paylaşılan içerikler, fiziksel ve ruhsal açıdan gelişim döneminde olan 8 - 13 yaş grubundaki çocuk ve gençlere özel olarak hazırlanıyor. Sitedeki tüm içerikler Pusula Psikoloji Çocuk Genç ve Aile Merkezi’ndeki Pedagog/Özel Eğitimci Duygu Akdoğan Şenler ile Klinik Psikolog Çiğdem Çalkılıç Taylor’un onayından geçerek, yayına alınıyor.

Bosch Çevre Kulübü web sitesi, çocuklara ayrıca, Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ve Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyunla ilgili bilgilere ulaşma imkanı da sunuyor. Sahnelendiği günden bu yana 17 bini aşkın çocuğa ulaşan tiyatro oyunuyla ilgili izleyici görüşleri, sezon programı, oyuncularla yapılan söyleşiler, oyun sırasında yapılan çekimlerden oluşan video ve fotoğraf galerisi de Bosch Çevre Kulübü’nde yer alıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun