Yaşam Tarzı İnternet 17 ARALIK 2012 / 15:03

BlackBerry Developer sitesi artık Türkçe olarak hizmet verecek

BlackBerry Developer sitesi Türkçe hizmet verecek

Research In Motion, Türkiye’deki uygulama geliştiricilere olan bağlılığı ve pazara kaliteli yerel içerik kazandırmaya yönelik yatırımlarının bir göstergesi olarak BlackBerry Developer sitesinin Türkçe olarak hizmet vermeye başladığını duyurdu. Türkiye’deki geliştiricilere ihtiyaç duyabilecekleri her türlü bilgi ve desteği sağlamak amacıyla Türkçe hizmet verecek olan site, Türkiye’deki uygulama gelişticilere, BlackBerry platformuna yönelik daha etkili ve zengin uygulamalar geliştirmeleri ve dünya çapında 80 milyondan fazla BlackBerry kullanıcısına kolayca ulaşmalarını sağlamak amacıyla pazara yönelik öngörüler, teknik veri ve destek sunacak.

BlackBerry Developer sitesinde bulunan içeriklerin hepsi, Türkiye’deki uygulama geliştiricilerin uzmanlıklarına yönelik en yararlı bilgilere kendi dillerinde ulaşmalarını sağlamak amacıyla Türkçe olarak sunuluyor. Sitede, BlackBerry Payment Service, BlackBerry Advertising Service ve BlackBerry App World hakkında da çeşitli bilgiler bulunuyor. Simülasyon, konfigürasyon ve performans bölümlerinin de aynı şekilde Türkçe olduğu sitede ayrıca, uygulama geliştiricilerin teknik sorunlarına yardımcı olmak amacıyla “Sıkça Sorulan Sorular” bölümü ile bir de forum mevcut.

Kullanım kolaylığı ile öne çıkan ara yüzü ile site, Native C/C++, HTML5/WebWorks, Adobe AIR, Python, Cascades ve Qt with JavaScript gibi çeşitli dil ve araçlar üzerinden uygulama geliştirme fırsatı sunuyor. Bunun yanı sıra BlackBerry Meet-Up projesiyle birlikte Türkiye’deki mobil sektöre yönelik bir diğer yatırımı ise, Türkiye çapında 7 üniversiteden toplamda 140’ın üzerinde öğrencinin BlackBerry platformu için sağlık ve haberleşme de dahil çeşitli alanlarda uygulama geliştirmelerine aracı olunacak.

BlackBerry Developer sitesine bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun