Yaşam Tarzı İnternet 08 ARALIK 2011 / 15:12

Biri bunu yapmalıydı

Akıllı telefonların isimleri birbirine o kadar benzedi ki, birileri Android telefon üreticilerine kolaylık olsun diye böyle bir sayfa açmak zorunda kaldı.Akıllı telefonlardaki isim yarışı yüzünden potansiyel müşteri, arkadaşında gördüğü modeli bir daha bulamıyor. Çünkü adı çoktan değişmiş ve aynı telefon birkaç harf eklemesiyle sanki faklı bir model halini almış oluyor. Dolayısıyla telefon pazarındaki marka, model ve isim karmaşası bambaşka bir kirliliğe neden oluyor.

Androidphonenamegenerator.com adlı siteye girdiğinizde karşınıza ‘Android Phone Name Generator’ adında sözde bir ‘motor’ çıkıyor ‘Generate’ tuşuna her dokunduğunuzdaysa bildiğimiz akıllı telefon markaları üzerinden bir isim uyduruluyor. Üreticilerin isim koyma stratejilerini kendi çapında tiye alan sitede biz en son ‘Motorola Bionic Vivid Z G1 E’ ismini türettik.

Bakalım siz neler bulacaksınız…
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun