Yaşam Tarzı İnternet 29 AĞUSTOS 2013 / 13:46

Bir garip siyasi reklam: Wikileaks Parti

Avustralya’da kurulan Wikileaks Partisi, seçimler öncesinde hazırladığı sıradışı seçim videosunda Recep Tayyip Erdoğan’ı “totaliter” olarak tanımladı ve askeri üniforma içerisinde görseline yer verdi.Julian Assange’ın ortaya çıkardığı belgelerde ülkelerin siyaseten kirli çamaşırları gözler önüne srilirken, bu yapılanma Avustralya’da bir siyasi partiye dönüştü. Bireysel haklar ve özgürlüklerle birlikte şeffaf yönetim, kurallar ve bilgilendirme için mücadele eden partinin üyeleri arasında birçok aktivist yer alıyor.

Partinin son reklam filminde ise Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan yer alıyor. Erdoğan, bireysel özgürlüklere yer bırakmayan “totaliter” olarak resmediliyor. Bununla birlikte askeri bir üniforma giydirilen Erdoğan, Çin ve Kuzey Kore liderleriyle birlikte anılıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun