Yaşam Tarzı İnternet 10 MART 2014 / 08:00

Başbakan Yardımcısı: "YouTube ve Facebook kapatılamaz"

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın birkaç gün önce dile getirdiği Youtube ve Facebook’un kapatılmasına ilişkin olarak "teknik olarak YouTube'un kapatılması söz konusu olamaz" dedi.Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleriyle başlayan tartışmayı değerlendirdi. İşler, “Teknolojik olarak YouTube ve Facebook’u kapatılması söz konusu olamaz. Diyelim ki mahkeme kararı ile yasakladınız, mahkeme dedi ki, hayır bu gösterilemez, bunu yayından kaldırdı. Aynı yayın YouTube'da da devam etmemesi gerekiyor. Sayın Başbakanımızın söylemek istediği de o” ifadelerini kullandı.

Emrullah İşler TİB’in telefon dinlemeleriye ilgili raporu hakkında da konuştu. “2 gün önce 509 bin insanın dinlendiğini öğrendik” açıklamasını yapan İşler, “217 bini mahkeme kararı dinliyor. 217 binin mahkeme kararını almak kolay değil. Demek ki müthiş bir çeteleşme var. Hakim savcı uyguluyor” sözlerini vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun