Yaşam Tarzı İnternet 03 HAZİRAN 2013 / 10:39

Başbakan Erdoğan: "Sosyal medya toplumların baş belasıdır"

Habertürk'te yer alan TekeTek programında açıklamalarda bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan, sosyal medyanın toplumların baş belası olduğunu dile getirdi.Uzun süredir birçok toplumsal olayda kitlelerin iletişim aracı olarak kullanılan sosyal medya, kendilerine karşı bir hareket olduğunda liderleri tedirgin ediyor. Daha önce "Arap Baharı" ve "Wall Street'i İşgal Et" eylemlerinin bir araya gelme aracı olan sosyal medya, bu kez Taksim'de başlayan Türkiye'deki 50'den fazla ile yayılan protestolarda yaygın olarak kullanılıyor.

Televizyon kanallarının hemen hiçbirinde olaylarla ilgili görüntüler ekrana gelmezken, sosyal medyadaki konuşmalar Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisini çekti. Kendisinin bir diktatör olmadığını dile getiren Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:
"Her ülkenin kendine ait bir yapısı var. İnsanların da genlerinde olan birtakım yapıları var. Birtakım insanlar bir yere girdikleri zaman oradan çıkmayabilirler ve orayı terörize edebilirler. Burada da atılan adımlarımız var. Bir defa onların yaklaşım tarzına cevap veremeyecek durumda değildik. Ama samimi yaklaştık. Twitter denilen bir bela var. Yalanın daniskası burada. Bu sosyal medya denilen şey aslında şu anda bana göre toplumların baş belasıdır. 'Ağaçlarda sallandıracaklar' 'Yüz tane İslamcı Taksim'e kaleşnikoflarla geliyor' filan... Toplum bu şekilde terörize edilir. Photoshoplarla cesetler yayınladılar. Onlar Taksim'e 20 bin kişi mi çıkardı ben de 500 bin kişiyi Kazlıçeşme'ye çıkarırım. Böyle bir imkanımız, gücümüz var. Partimin tabanı da 'Biz bunlara karşı sessiz mi kalacağız' diye sürekli bizi aradılar ama biz sakin durduk."

Konuşmanın görüntülerini aşağıda izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O4nI_8ryfj4[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun