Yaşam Tarzı İnternet 26 NİSAN 2012 / 10:55

Avrupa Şampiyonası'nda Facebook ve Twitter yasaklandı

Danimarka takımına sosyal medya yasak

Danimarka Futbol Federasyonu, EURO 2012 boyunca, oyuncularına Twitter ve Facebook'u yasakladı. Takımın deneyimli oyuncularından kaleci Thomas Sorensen kararı "utanç verici" olarak nitelendirdi.Son yılların en popüler iki sosyal medya organı Twitter ve Facebook... 140 karakterle fikirlerin dile getirildiği Twitter'ın yanı sıra, fotoğraf paylaşımının yapıldığı Facebook'u, futbolcular da sıklıkla kullanıyor. Futbolcular, yeri geldiğinde hakem hatalarını, yeri geldiğinde de kendi aralarında yaptıkları sohbetleri ve daha birçok konuyu bu iki sosyal medya organında sıklıkla paylaşıyor. Ancak Twitter, zaman zaman da futbolcuların başına iş açıyor. Özellikle İngiltere Futbol Federasyonu, Premier Lig'de top koşturan bazı oyuncuların Twitter'da yaptığı eleştirilere para cezası veriyor.

İşte bu ortamda Danimarka Futbol Federasyonu, biraz erken de bir önlem alarak, Avrupa Futbol Şampiyonası süresince futbolcularına Twitter ve Facebook'u yasakladı. Federasyon, 8 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında Polonya ve Ukrayna'da yapılacak turnuva süresince, futbolcuların konsantrasyonunu maksimum seviyede tutmak için böyle bir karar alındığını açıkladı.

Takımın deneyimli oyuncularından kaleci Thomas Sorensen, kararı "utanç verici" olarak nitelendirirken, kişisel özgürlüklerinin kısıtlandığını dile getirdi.

Danimarka Futbol Federasyonu Basın Sözücüsü ise Twitter ve Facebook'un yasaklanma kararının, Teknik Direktör Morten Olsen tarafından alındığını belirtti; futbolcuların, Danimarka Futbol Federasyonu’nun resmi sosyal medya hesaplarından, kişisel görüşlerini açıklayabileceğini hatırlattı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun