Yaşam Tarzı İnternet 27 AĞUSTOS 2012 / 14:59

Avrupa'da en çok Hotmail kullanılıyor

Web tabanlı e-posta servisleri üzerine yapılan araştırmaya göre, Hotmail (yeni adıyla Outlook) Avrupa’da 108,2 milyon kullanıcıyla en çok tercih edilen e-posta servisi oldu. Gmail ise 74,7 milyonla ikinci sırada yer aldı.Araştırma şirketi ComScore'un yaptığı açıklamaya göre, Hotmail'in ziyaretçileri geçen senenin aynı dönemine oranla sadece yüzde 1 artarken, Gmail yüzde 18 artış kaydetti. Bu ikiliyi 44,3 milyon kullanıcıyla Yahoo Mail takip ediyor. Buna karşın Yahoo, kullanıcıların ayda ortalama 2,1 saatle en fazla zaman ayırdığı e-posta servisi olurken, Hotmail'e ayrılan ortalama süre 1,9 saat, Gmail için ise bu rakam 59,5 dakikada kaldı.

Listenin en dikkat çeken yanıysa Rus e-posta servisleri Mail.ru ve Yandex Mail’ın gösterdiği hızlı yükseliş oldu. Mail.ru Haziran ayında 42,3 milyon kullanıcıya ulaşırken, Yandex 25,1 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu sayede her iki servis de Avrupa’nın en hızlı büyüyen e-posta servisleri oldular.

Ağustos ayı başında adını ve tasarımını değiştiren Hotmail’ın, zaman için Gmail’a kaptırdığı kullanıcılar geri almaya çalışmasıyla birlikte, çetin bir savaş yaşanacağa benziyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun