Yaşam Tarzı İnternet 02 NİSAN 2010 / 12:18

Autodesk'in 2011 sürümleri çıktı

Yazılım üreticisi Autodesk, ürünlerinin 2011 yılı sürümlerini tanıttı.

Yazılım üreticisi Autodesk, ürünlerinin 2011 yılı sürümlerini tanıttı.


İnşaat, makine, endüstri tasarımı, mimari ve sinema alanına yönelik 2D ve 3D yazılım üreticisi Autodesk, ürünlerinin 2011 yılı sürümlerini tanıttı.

Autodesk'in en önemli yazılımlarından AutoCAD'in yeni sürümü, kavramsal tasarım ve üretimin tasarlanması amacıyla içeriğini genişletti. Yüzey modellemeleri ve şeffaflık için yeni araçlar içeren AutoCAD 2011, tüm Windows işletim sistemleri tarafından destekleniyor.

Autodesk Inventor'ın 2011 sürümünde ise ürün geliştirme, kavramsal tasarım, görsel efektler, mühendislik ve üretim disiplinleri üzerine yoğunlaşıyor. Inventor 2011, mekanik tasarım sürecinin geliştirerek bir önceki versiyonda tasarıma ayrılan süreyi yüzde 40 oranında azaltıyor.

İnşaat ve altyapı sektörlerine yönelik Autodesk yazılımı Revit'in 2011 sürümü de sanayinin Yapı Bilgi Sistemi sürecine uyumunu hızlandırarak ve disiplinler arası işbirliğini güçlendirerek, yenileme projelerine işaret ediyor.

Yazılımların 2011 sürümlerinin tüm sektörlere yeni bir dinamizm getireceğini belirten Autodesk Türkiye Genel Müdürü Tolunay Tomruk, "Autodesk yazılımları, üretmeden önce görselleştirerek deneme imkanı verdiği için son dönemde oldukça fazla kullanılmaya başladı. Bu sayede üretim öncesi tasarlanan ve tüketicinin beğenisine sunulan, hatta reklamı yapılan ürünler mümkün hale geldi. Bununla birlikte Autodesk yazılımlarının 2011 sürümlerinin programların kullanıldığı tüm sektörlere yeni bir esneklik ve dinamizm getireceğine inanıyorum" dedi.