Yaşam Tarzı İnternet 28 ARALIK 2010 / 12:22

Asmar Holding bünyesindeki 5 şirket SAP kullanacak

Barındırma hizmetini de kapsayan anlaşmayla verimliliğin artırılması hedefleniyor.

Barındırma hizmetini de kapsayan anlaşmayla verimliliğin artırılması hedefleniyor.


Asmar Holding, 5 grup şirketini tek platformda yönetmek ve kurumsal disiplin sağlamak amacıyla SAP ERP sistemine geçme kararı aldı. Elsys danışmanlığında 3 ayda kullanıma sunulması hedeflenen proje, kurumsal kaynakların etkin bir biçimde kullanılmasını ve grup genelinde ortak bir dilin konuşulmasını sağlamaya çalışacak.

Projeyle, departmanlar arasındaki bilgi akışının hızlandırılması ve operasyonel verimliliğin artırılması planlanıyor. Asmar Holding, SAP ERP sisteminin sağladığı anlık maliyet takibiyle, finansal operasyonların sonuçlarını analiz ederken veri güvenilirliğini de takibe alacak. Proje kapsamında, insan kaynakları uygulamaları da hayata geçirilecek.

Asmar Holding SAP ERP projesinde, Mali Muhasebe, Sabit Kıymetler, Masraf Yeri Muhasebesi, Malzeme Yönetimi, Satış ve Dağıtım, İnsan Kaynakları modülleri devreye alınacak. ERP sistemine geçecek şirketlerse Asmar Holding, Aslan Denizcilik A.Ş., Gürsan Demir Çelik A.Ş., Aslan Gayrimenkul A.Ş., Aslan İnşaat A.Ş. ve Sunar Turizm ve Gıda Hizmetleri A.Ş. olarak sıralanıyor.

Barındırma hizmetiyle BT maliyetleri de düşecek

Elsys, Asmar Holding'e ERP projesinin yanında hosting (barındırma) hizmeti de verecek. Kendi içinde bilgi işlem kadrosu kurmak ve bu alana yatırım yapmak yerine Elsys'ten profesyonel destek almaya karar veren Asmar Holding, alacağı hosting hizmetiyle, donanım altyapısının sistem kurulum ve bakımlarını Elsys kanalıyla gerçekleştirecek.