Yaşam Tarzı İnternet 15 AĞUSTOS 2014 / 15:14

Ask.fm Tinder'ın sahibine satıldı

Ask.fm, Tinder ve Ask.com’un sahipleri tarafından açıklanmayan bir ücret karşılığında satın alındı.Üyelerin başkalarının sorularını yanıtladığı site, İngiltere’de gençlerin intihar etmesiyle bağdaştırılmış ve siber zorbalığı önlemek için yeterince önlem almadığı tartışılmıştı.

New York eyaleti başsavcısı Eric Schneiderman, Ask.fm’in yeni sahipleri ile bir güvenlik anlaşması imzaladı. Yaptığı açıklamada, anlaşmanın şartlarına göre Ask.fm’in güvenlik politikalarını ve prosedürlerini yenileyeceğini söyledi. Ayrıca, bağımsız bir güvenlik memurunun değişiklikleri inceleyerek üç yıl boyunca rapor vereceğini de ekledi.

Şirket, iki Letonyalı kardeş tarafından 2010 yılında kurulmuştu. Şimdi neredeyse 180 milyon aylık kullanıcıya sahip. Genç yetişkinler arasında popüler olan bu site, geçen yaz 14 yaşında bir kızın sitede kendisine yazılanlar yüzünden intihar etmesi üzerine medyada tartışma konusu olmuştu.

Sitenin yeni sahibi IAC ise çocuk güvenliğini geliştirmek için yeni moderatörler alacaklarını ve daha iyi algılama sistemleri kuracaklarını ve bu işe milyonlar harcamaktan çekinmeyeceklerini söylüyor.

 
ETİKETLER : ask.fm tinder
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun