Yaşam Tarzı İnternet 13 OCAK 2012 / 12:34

Arkadaşınızla aynı anda müzik dinlemenin keyfini çıkarın

Arkadaşlarınızla eş zamanlı müzik dinleyin

Facebook, sağ tarafta yer alan sohbet kutusu üzerinde gerçek zamanlı “Arkadaşınla Dinle” özelliğini devreye aldı.Sosyal ağın resmi blogundan yaptığı duyuruya göre, “Listen With Friends” (Arkadaşınla Dinle) özelliği sayesinde Facebook kullanıcıları sadece bir tuşa basarak senkronize ettikleri Spotify ya da Rdio uygulamasıyla gerçek zamanlı müzik dinleyebilecek.

Uygulamanın çalıştıılmasıyla şarkının istediğiniz kısmını ya da tamamını aynı anda dinleyebiliyorsunuz. Turntable.fm adresindekine benzer bir uygulamanın devreye girmesiyle Facebook kullanıcısı DJ gibi hareket ediyor. Spotfy ya da Rdio arayüzünden şarkı seçiliyor ve en fazla 50 kişi aynı anda şarkıyı dinleyebiliyor. Dinlenen şarkılar ve yapılan değişikler de profillerde görülebiliyor.

Nasıl çalışıyor?Sağ tarafta yer alan sohbet sütununda Spotify ya da Rdio üzerinden müzik dinleyen arkadşaların yanında bir nota işareti çıkıyor. Bu işarete tıklandığında dinlenen şarkıya ortak olunabiliyor, başka bir şarkı da belirlenebiliyor.

Böylece dinlediklerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak bir nevi radyo yayını yapabilmenin yası sıra birçok kişiyi aynı anda müzik dinlemeye davet edebiliyorsunuz.

Ayrıntılı bilgi için http://www.facebook.com/help/?faq=100159030107509 adresini kullanabilirsiniz.