Yaşam Tarzı İnternet 24 OCAK 2011 / 08:48

Apple App Store'da uygulama indirme sayısı 10 milyarı buldu

2007’den beri iPhone’ları besleyen App Store, geçtiğimiz yıl ortaya çıkan iPad tablet bilgisayarla birlikte daha da fazla kullanılır hale geldi. Apple tarafından 10 milyarıncı uygulamayı indiren Gail Davis isimli kişiyeyse 10 bin dolarlık iTunes kullanma hakkı verildi.

Britanya’da yaşayan Gail Davis, ücretsiz bir oyun olan Paper Glider indirerek 10 bin dolarlık ödülün sahibi oldu. 10 milyar kez indirilen uygulamaların çeşit sayısı da 350 bini buldu. Şu anda App Store’daki uygulamalar iPhone, iPod touch ve iPad için indirilebiliyor.Çevrimiçi uygulama merkezlerinden App Store’a en fazla yaklaşabilense GetJar oldu. Nokia, BlackBerry, Android, Samsung, Sony Ericsson, LG ve Palm gibi markalar için uygulama barından yazılım platformu Haziran 2010’da bir milyar indirme rakamına ulaşmıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun