Yaşam Tarzı İnternet 14 ŞUBAT 2012 / 16:36

Anonymous'tan 'Sevgililer Günü' hediyesi

Anonymous, haklama eylemlerine tam gaz devam ediyor. Bahreyn'de Arap Baharı'nın ilk döneminde yükselen protesto dalgası devam ederken haktivist grup, protestoculara destek oldu.Yaptıkları açıklamada, daha önce söz verdikleri üzere 'Sevgililer Günü' eylemlerini hayata geçirdiklerini, takipçilerinin izlemede kalmalarını istediklerini belirttiler.

Sözünde duran grup, içinde Bahreyn Hükümeti'nin sitesi de olmak üzere bir çok siteyi gün itibariyle hakladı. Bahreyn’deki gösterilerde kullanılan göz yaşartıcı gazın üreticisi olan Amerikan Şirketi’nin sitesi de haklananlar kervanına eklenen siteleden bir diğeri oldu.

Anonymous geçtiğimiz günlerde CIA web sitesini çökertmiş, Avrupa'da bir çok kişi bu eyleme destek olurken, sansürlere ve baskılara karşı meydanlara dökülmüştü.

Bahreyn'de protestolar devam ediyor

Bilindiği üzere, Bahreyn'de Arap Baharı'nın ilk döneminde yükselen protesto dalgası halen devam ediyor. Protestocular, ülkenin demokratikleşmesini talep ederken, hükümet kanadıyapılan reformların yeterli olduğunu söylerken, yapılan her türlü gösteriye şiddetli tepkiler gösteriyor. Geçen yıldan bu yana 800 bin nüfuslu Bahreyn'deki gösterilerde bir çok doktor, öğretmen, sporcu, milletvekili ve vatandaş tutuklanmış, sayısı 60'ı bulan gösterici geçtiğimiz Şubat ayında hayatını kaybetmişti.

Ocak ayında insan haklarını savunan bir grup, polislerin gösterilerde kullandıkları göz yaşartıcı gazlar sebebiyle bir göstericinin hayatını kaybetmesinden şikayetçi olmuş, buna rağmen geçtiğimiz pazartesi günü polis başkent Manama'da göstericiler üzerinde göz yaşartıcı gaz kullanmaktan çekinmemişti.

Anonymous'un, bu gösterilere destek amaçlı gerçekleştirdiği eylemleri duracak gibi görünmüyor. İçinde kelepçe üreten şirketlerin siteleri olmak üzere bir çok internet sitesi tehlike altında.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun