Yaşam Tarzı İnternet 02 MART 2012 / 12:22

Anonymous'ta köstebek alarmı

Anonymous'ta köstebek alarmı

Geçtiğimiz Çarşamba günü polisin düzenlediği operasyonla tutuklanan Anonymous üyelerinin nasıl yakaladığı hakkındaki sis perdesi halen kalkmadı.

Konuya genel hatlarıyla bakıldığında Anonymous’un takma isimler kullanan, organize haktivistlerden oluşan bir grup olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumla, üyelerin teknik konulardaki ustalıklarını ve cesaretlerini birleştirince polisin, üyelerin internet üzerindeki aktivitelerini yardım almadan takip etmesi oldukça zor görünüyor.

Anonymous üyelerinin gerçek hayatlarındaki işlerini, kimlikleri ve yaptıklarını diğer üyelerle paylaşmaması, polisin içeriye adam sızdırdığı şüphesini doğuruyor. Zira kullanıcıların yerlerinin bu kadar kolay tespit edilmesi ve tutuklamaların bu kadar hızlı gerçekleşmesi, içeride "köstebek" olduğunu şüphesini doğrular nitelikte.

Bunun yanı sıra bazı Anonymous üyeleri, yakalanan üyelerin aynı site üzerinde iletişim halinde olduklarını belirtirken, polisin işini kolaylaştıran bu detayın içeriden birinin yardımıyla gerçekleştirdiğine inandıklarını ifade ettiler.

Tutuklamaların ardından Anonymous’un Brezilya kolunun Twitter sayfasında ise Interpol’e “Anonymous’u tutuklayamazsınız, çünkü o bir fikirdir” mesajı verilirken, bu mesajın eylemlerin süreceğinin habercisi olduğunu söyleyebiliriz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun