Yaşam Tarzı İnternet 14 HAZİRAN 2013 / 18:10

Anonymous: "Seçim hilelerini açıklayacağız"

Anonymous, son üç gün içinde RTÜK’ün sayfasını ikinci kez hack’ledi. Anonymous Turkey, Twitter hesabı üzerinden saldırının gerçekleşeceğini dakikalar önce duyurdu. Grup Seçsis yazılımcılarından ve Havelsan'dan elde ettikleri belgeleri açıklayacaklarını duyurdu.Twitter üzerinden açıklama yapan Anonymous Turkey, Halk TV’ye verilen 146 bin liralık para cezasına misilleme olarak bu eylemin gerçekleştirildiğini ortaya koydu.

Anonymous Turkey, RTÜK’ün sayfasına düzenlenecek saldırının açıklandığı mesajın yanı sıra, tehdit dolu bir açıklamada da bulundu.  Siber korsanlar, ‘Bundan sonra anladığınız dilden konuşacağız’ diyerek, ‘devlet kurumlarına ait sıradan sitelerin hedef alınmayacağını ve ciddi zarar oluşacağını’ belirtmişti. Anonymous Turkey ayrıca, seçim hileleriyle ilgili bilgiler içerdiği öne sürülen belgelerin zamanı gelince yayımlanacağını açıkladı. Grup, Sun tarafından programlanan "Seçsis"in yazılımcıları ve Havelsan'dan belge edindiklerini iddia etti.


Grup Rize Üniversitesi'nin de internet sitesine erişimi kestiklerini açıkladı.

Gezi Parkı protestolarının başlamasıyla beraber Anonymous ile hareket eden Anonymous Turkey, RedHack ve Suriye Elektronik Ordusu’yla (SEA) birçok devlet kurumuna ait siteyi hack’lemiş ve erişimi geçici olarak kesmişti.

Anonymous hareketinin Türkiye hareketi olarak mesajlar veren hesaba ulaşmak için https://twitter.com/AnonsTurkey adresini kullanabilirsiniz.
YORUMLAR
Mete Ertugrul 13 NİSAN 2015 / 07:29 0 0
Halkız diye kandırmasınlar, bu tip internet korsanlarını kimlerin piyasaya surdugune dikkat edilmezse hep ayni oyunun perdelenmesini istiyoruz anlami cikar. Onunuze konulan tabaga dalmadan once ascinin kim olduguna bakin derim.
Sietilenus 04 EKİM 2013 / 04:53 0 0
Ddos - Botnet Bu tür saldırılar artık engellenebilmekte. Değil Anonymous tillahı gelse aşamaz. Fakat devlet bir türlü akıllanmaz. Adam KPSS ile giriyor bu adam neyi korusun allahınız aşkına. Bilişimciye bilişim sınavı yapacaklar kpss nedir arkadaş. Bilişimci adam pratiktedir, teoride değildir. Madem kendini korumak istiyorsun koruyacak adam alacaksın çocuk değil. Ne erdo nede diğerleri akıllanır. Böyle geldi böyle gider.
emin 10 EYLÜL 2013 / 10:47 0 0
bt haber sitesinde bile, ddos saldırısı hack olarak ifade ediliyorsa, vay bizim halimize.
hack ile dos ddos ayrımına dikkat edin lütfen. yanıltıcı haberlere imza atmayın
isim soyisim * 15 HAZİRAN 2013 / 18:32 0 0
korunma yollarını da anlatsınlar, bizde o kadar hile hurda zekası yok, bu soysuzlarla nası başa çıkarız öğrenmemiz gerek
yildiz 15 HAZİRAN 2013 / 00:36 0 0
Lutfen secimlerle ilgili bilgiyi paylasin biran once. Bunlar yuzde 50 dedikce diriyorum. Gerci bir arastirmaci olarak bugun in eledim ve yuzde 40 oy almis olduklari asikardir.saygilarimla
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun