Yaşam Tarzı İnternet 20 ARALIK 2011 / 15:13

Anonymous Mısır’ın web sitelerini çökertti

Anonymous Mısır halkına destek oluyor

Yaklaşık üç saat süren DDoS saldırıları sonucunda hükümete ait web siteleri çöktü. Haktivist grup Mısır’da süren askeri vesayetin kaldırılması için gösterilerde bulunanları destekliyor.2011’de tüm dünyadaki demokrasi taraftarı eylemlerin yanında olduğunu gösteren Anonymous, Mısır’da yaşananlara da sessiz kalmadı. Grup Mısır’ın başkenti Kahire’de askeri yönetime son verilmesi amacıyla gösteri düzenleyenlere destek olmak amacıyla saldırılar düzenledi.

Yaklaşık 3 saat süren saldırılar sonunda Mısır devlerine ait web sitelerinin bir çoğu kullanılamaz hale geldi. Birkaç aydır protestocular aleyhine yayın yapan Mısır devlet kanalının web sitesi şu anda da açılamıyor.

Saldırı Twitter’da da #Egypt, #Solidarity, #Anonymous ve #CabinCr3w etiketleriyle yankı buldu. http://www.downforeveryoneorjustme.com/ adresinden dünya çapındaki tüm web sitelerinin durumunu incelemek mümkün.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun