Yaşam Tarzı İnternet 19 KASIM 2012 / 12:41

Anonymous İsrail'e ait 9 bine yakın siteye saldırdı

Anonymous İsrail'e ait 9 bine yakın siteye saldırdı

Dünyaca ünlü haktivist grup Anonymous, İsrail’in Gazze’ye başlattığı saldırılara kayıtsız kalmayarak, 9 bine yakın internet sitesine saldırı düzenledi. İçerisinde Bank Jeruselam ve Dışişleri Bakanlığı'na ait sitelerinin de bulunduğu birçok siteye geçtiğimiz gün başlatılan #OpIsrael başlığı altında saldırılar düzenlenirken, birçok e-posta ve şifrenin yanında Bank Jeruselam ve Dışişleri Bakanlığı'nın veri tabanı da ele geçirildi.

Bunun yanı sıra 5 bin İsrailli yetkilinin bilgileri internete sızdırılırken, Anonymous İsrail’in saldırılara son vermemesi durumunda, eylemlerin süreceğini duyurdu. Ayrıca bu dökümanların içerisinde 35 bin İsrail personelinin adresinden telefon numarasına bütün bilgileri içeren bir belge de bulunuyor. Anonymous hakladığı sitelere kendi sayfalarını adres olarak gösterdi ve şöyle bir mesaj bıraktı:
"İsrail’i insan haklarını çiğnememesi, İsrail’de interneti kapatmaması, halkına ve komşularına karşı yanlış davranmaması konusunda defaatle uyarmamıza rağmen uyarılarımızın dikkate alınmadığını görüyoruz. İsrail Savunma Bakanlığı ve internet güvenliği güçleri 2012 yılı Kasım ayını siber savaş ayı olarak hatırlayacaklardır”İsrail Finans Bakanlığı, yaptığı açıklamada devlete bağlı internet sitelerinin, son dört gün içerisinde 44 milyon siber saldırıya maruz kaldığını belirtti. Bunun yanı sıra saldırıların hangi ülkelerden gerçekleştirildiği konusunda açıklama yapılmazken, İsrail’in saldırılara karşı nasıl bir tutum izleyeceği de merak konusu olmaya devam ediyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun