Yaşam Tarzı İnternet 15 MART 2012 / 17:44

Anonymous işletim sistemi yok!

Anonymous işletim sistemi yok!

Ülkemizdeki bazı yayın organlarında da yer alan haberlerde Anonymous’un işletim sisteminin çıktığı belirtildi. Ancak gruptan yapılan açıklamada, sistemin sahte ve virüslü olduğu duyuruldu.Birçok yayın organında Anonymous işletim sistemi çıktığı bilgisi verildi. Hatta işletim sisteminin Ubuntu tabanlı olduğu ve içinde yer alan uygulamalar aktarıldı.

Çok geçmeden Twitter’da Anonymous’un açıklaması geldi. İşletim sisteminin sahte olduğu ve içinde Trojenler olduğu belirtildi. Yazılımın saldırganların Anonymous’un popülerliğini kullanarak bilgisayarlara sızmak için ürettikleri bir işletim sisteminden ibaret olduğu anlaşıldı.Dört günde 20 binden fazla indirilen işletim sistemi konusunda herkesin bilinçli olması gerekiyor. Zira işletim sisteminin yaratıcıları hala işletim sisteminde virüs bulunmadığını ifade ederek Linux tabanlı sistemin güvenli olduğunu iddia ediyor.

Tavsiyemiz hiçbir şekilde riske girmemek için işletim sistemini indirmemeniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun