Yaşam Tarzı İnternet 08 ARALIK 2011 / 15:56

Anonymous Gülen Cemaati ve tutuklu gazeteciler için mesaj yayınladı

Anonymous'un hedefi bu kez Fethullah Gülen

Mesajda, tutuklu gazeteci sayısının 117’ye ulaştığı, bu durumun sadece Türkiye değil, tüm dünyadaki insanların özgürlük ve demokrasi anlayışına saldırı olduğuna dikkat çekildi. Gülen ve cemaat üyelerinin birçok ülkede her yıl milyarlarca dolar kazandığı iddia edildi.Ülkemizde son dönemde gazetecilerin uzun tutukluluk sürelerinde yargılanması, gerekçe olarak yazdıkları ve düşüncelerinin gösterilmesi nedeniyle sıkıntılı günler geçiriliyor. Adını Amerika Birleşik Devletleri’nin gizli yazışmalarını ortaya çıkaran Wikileaks’i korurken duyduğumuz Anonymous, bu kez Gülen Cemaati ve Türkiye hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Anonymous’un “dünyaya açık mektubumuzdur” dediği bildiride, tutuklanan gazetecilerin sayısının 117’yi bulduğuna dikkat çekildi ve bu durumun ifade özgürlüğü ve demokrasiye karşı saldırı olduğu vurgulandı.

“Gülen ve cemaat üyeleri her yıl milyarlarca dolar kazanıyor”

Tüm dünyada okullar ve şirketler açan Fethullah Gülen ve takipçilerinin medya ve gazeteciler tarafından sorgulanması gerektiği ifade edilirken, Gülen ve cemaat üyelerinin dünyanın eğitim sistemini etkilemeye çalıştığı ve sızdıkları ülkelerde hukuk, güvenlik ve hak eşitliğini göz önünde bulundurmaksızın her yıl milyarlarca dolar kazandığı aktarıldı.

Açıklamada, Fethullah Gülen’in Türkiye’de önemli bir siyasi etkisi bulunduğu ve cemaat üyelerinin kendilerine karşı duranları terörist ilan ettiği iddia edildi. Açtığı davalarla, demokrasiyi kendisine karşı olan herkesi sindirmek ve korkutmak için kullandığını ifade eden Anonymous, Türkiye’deki protestocular ve dünyadaki habercilerle birlikte olduklarını belirtti.“İnternetin sansürlenmesi fikrini savunuyor”

Açıklamanın devamında Gülen’in, yakın zamanda takipçileri için yaptığı haftalık video yayınlarından birinde bilgi akışını ve yaratıcı gazeteciliği köstekleyecek şekilde internetin sansürlenmesi fikrini savunduğu aktarıldı.

Gülen’in internet sitelerinin filtrelenmesini, sansürlenmesini ve hükümet kontrolündeki izleme sistemlerinin sıradan yurttaşları takip etmesini onayladığı iddiasına yer verildi. Dünyadaki tüm gazetecilerin Fethullah Gülen cemaati ile ilgili çalışmaları dikkatle takip etmesi rica edildi.

Anonymous’un her zaman insan hakları, ifade özgürlüğü ve demokrasi için dünyadaki özgür bilgi akışının sağlanmasına çalışacağı aktarıldı. Açıklamayı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-66c_H9BVRc[/youtube]
YORUMLAR
herhangi birisi 22 MAYIS 2012 / 15:10 0 0
hele şükürki bunu dünyada anlıyor fetullah gülenin maskesi düşüyor
mehmet 14 NİSAN 2012 / 08:08 0 0
BTNET böyle bir haberi nasıl yapar bilmiyorum ama belliki amacı sadece hit toplamak. Cemaat konuları her zaman ilgi çekmiştir, heleki Fethullah GÜLEN.

Anonymous basit bir grup, gözünüzde bu kadar büyütmeyin. Anonymous un arkasında devlet var... Bu kadar basit...
Yusuf 15 ARALIK 2011 / 15:45 0 0
Ağzı olan konuşuyor. Herşeyin altında cemaati arayanlar kendi açılarından bakıyorlar.
Anonymouse dünyaya baksın heryerde filtre var.
birisi 14 ARALIK 2011 / 00:02 0 0
BURADA YAZAN SEVIMLI GIBI GOZUKEN SAYIN GULENCILER; BILIN KI HERSEYIN BIR SONU VARDIR SIZIN DE SONUNUZ GELECEK... ANONYMOUS'UN ABD BESLEMESI OLUP OLMADIGINI BILEMEM AMA GULEN'IN OLDUGU KESIN. KANIT MI? YILLARDIR ABD'DE YASAYAN BEN DEGILIM HERALDE :))))
mustafa 12 ARALIK 2011 / 12:20 0 0
olup biten güzellikleri göremeyecek olan bakan körlere ne demeli...gerçi kahraman olmak için sokak sokak köy köy dolaşıp insanları kandırıp buna da çağdaşlık deyip çocukların akıllarını yıkayıp aileler ile bağlarını kesmek oluyor...
serkan 11 ARALIK 2011 / 21:42 0 0
yalan ve iftira.Hem sanane anonymous Allah için yapıldıktan sonra paranın, malın ne önemi varki..
fethi 11 ARALIK 2011 / 01:48 0 0
Bu bir iftira,yalan. btnet nicin haber yaptı ki.
Burak 10 ARALIK 2011 / 10:56 0 0
Ülkede ekmek çalana hapis cezası veren bir ülke ülkenin altına dinamit yerleştirenlerimi affedecek. Düşünce özgürlüklerinimi dinleyecek. Sonuna kadar GÜLEN..
Anonymous 10 ARALIK 2011 / 04:01 0 0
Biz anonim;
Biz kalabalıktır.
Düşen her biri için
On onun yerini alacaktır.
Biz, kaos karşısında
Yargı ayak sesleridir.
Biz, insanlığın somut
Biz, her şeyi.
Biz, başka bir şey değildir
Biz biri olarak birleştirilmiştir
Biz, sıfır bölünür
Ve şimdi, oldukça basit, bizim ilgi var.
Biz, asla affetmeyeceğim
Biz, unutmamak
Bekle bizi.
Selim baba 09 ARALIK 2011 / 18:15 0 0
Tamamen manuplasyon. Seytan tapicilarin iftira ve karalamasi.
serkan 09 ARALIK 2011 / 11:27 0 0
gülen cemmatını bilmem ama anonymous amerika birleşik devletleri’nin gizli bir örgütüdür. ve ileride çok kullanılacak... mesela bu hacker falan şunu yaptı... hemen arkasında kanun çirarıyorlar veya savaş fallan... anlayın. bu arada sayfanın yenileme süresini biraz uzatırsanız iyi olur.
ibrahim 08 ARALIK 2011 / 19:31 0 0
yemişim sizin anonymousluğunuzu...!
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun