Yaşam Tarzı İnternet 19 TEMMUZ 2011 / 09:32

Anonymous Google’a meydan okudu

Google’ın yeni sosyal paylaşım platformu Google+’tan atılan Anonymous üyeleri, kendi paylaşım platformunu kurdu.Türkiye’dekiler de dahil olmak üzere birçok devlet kurumunun internet sitesine yaptıkları saldırılarla uzun süre gündemden düşmeyen ‘haklayıcılar’ grubu Anonymous, şimdi de Google+’a meydan okuyarak kendi paylaşım platformlarını geliştirdi. Sansüre ve engellemeye karşı tavrıyla bilinen Anonymous’un bundan sonraki mekanı anonplus.com olacak.

Henüz sadece grubun mesajının ve amaçlarının yer aldığı bir bilgilendirme sayfası niteliğinde olan anonplus.com geliştirme aşamasında. Sayfanın sağ alt kısmında ‘Revision :0.5 Alpha’ yazması da zaten yolun çok başında olduklarını gösteriyor. Sitede herhangi bir kayıt veya iletişim bölümü bulunmuyor. Gerçek bir paylaşım platformuna dönüşmesi zaman alacak gibi görünüyor.

Grubun dünya görüşü çok açık: Her şeyi anonim olarak yapmak. Bu sebeple platformda herhangi bir kısıtlama olması öngörülmüyor. Kayıtlı kullanıcılarınsa isim ve soyadlarıyla değil, yine takma isimleriyle yer almaları da mümkün olacak.
YORUMLAR
murat yılmaz 20 TEMMUZ 2011 / 16:56 0 0
Anonymous cular google a kafa tutuyor ama akıncıların akınınada dayanamamış. Cüneyt Arkın konutasında ki akıncılar Anonymous kalesini fethetmiş. burçlarda Türk bayrağı dalgalanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun