Yaşam Tarzı İnternet 11 ŞUBAT 2012 / 14:43

Anonymous CIA’in web sitesini çökertti

Anonymous CIA’in web sitesini çökertti

CIA’in web sitesine Cuma gününden bu yana ulaşılamıyor. Anonymous’tan haberler veren Twitter hesabında “CIA Tango down” ifadesi yer aldı. Ayrıca Meksika'daki madencilerin güvenliğini sağlamayan Madenciler Birliği'ne de saldırı düzenlendi.Dünyanın hemen her yerinde çeşitli protestolar düzenleyen haktivist grup Anonymous, bu kez CIA’i hedef aldı. Central Intelligence Agency (CIA) web sitesi çökertildi.

Twitter’daki @YourAnonNews hesabında “CIA Tango down” mesajı verildi. Bu söz, Amerikan Hava Kuvvetleri’nde düşman etkisiz hale getirildiğinde söylenen bir klasik.

CIA’in resmi sitesi cia.gov’a erişilemiyor. Konuyla ilgili CIA yetkililerinden henüz net bir açıklama gelmedi. Yapılan açıklamada sadece durumun incelendiğinin üzerinde duruldu.

Meksika Madenciler Birliği’ne de saldırı düzenlendi

Bu arada Anonymous Meksika Madenciler Birliği’ne de saldırı düzenledi. Yüzlerce megabaytlık bilginin çalındığı belirtilen saldırının yapılma sebebi ise bir basın bildirisiyle açıklandı.

Açıklamada, “Sizler bizim madenci kardeşlerimizin güvenliğini sağlamıyorsunuz, bizler de sizlerin e-posta adreslerinin güvenliğinizi sağlamıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Anonymous geçtiğimiz haftalarda FBI ile Britanya polisinin konuşmalarını internete sızdırmıştı. Ayrıca grup geçtiğimiz ay FBI ve Amerikan Adalet Bakanlığı’nın web sitelerini çökertmişti.
YORUMLAR
kaan 13 ŞUBAT 2012 / 16:25 0 0
gerçekten anonymousun arkasında kim var dersen... karedeki emblemi al adamın üzerinde koy...
ercan 11 ŞUBAT 2012 / 18:35 0 0
Bu sistem mutlaka günah keçileri yaratır!

www.ozgurkocaeli.com.tr/yazi/bu-sistem-mutlaka-gunah-kecileri-yaratir-68485.htm
ercan 11 ŞUBAT 2012 / 18:34 0 0
Anonymous=usame ayağı hehehe
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun