Yaşam Tarzı İnternet 22 MAYIS 2012 / 11:14

Anonymous, bu kez de Amerika'nın Adalet Bakanlığı sitesine el attı

Anonymous Adalet Bakanlığı'nın web sitesini hack'ledi

Anonymous, Amerika Adalet Bakanlığı’na ait 1,7 GB büyüklüğündeki dosyayı ele geçirdiğini ve yayınladığını yaptığı açıklamayla duyurdu. Anonymous’un bu girişiminin ardından Adalet Bakanlığı siteyi erişime kapatırken, haktivist grup içerisinde özel mesajlaşmalar ve veri tabanı dökümünün bulunduğu büyük miktarda veriyi ele geçirdiğini açıkladı. Bu verileri torrent üzerinden yayınlayan grubun beraberinde yaydığı “Halkın hükümet içindeki yozlaşmalardan haberdar olma zamanı geldi” mesajı, saldırının amacını da açıklar nitelikte.

Anonymous daha önce de dosya paylaşım sitesi Megaupload’un kapatılması üzerine Amerikan Adalet Bakanlığı’nı hedef almıştı.

Siteye dair bilgilerin ele geçirilmesi ve yayınlanmasının ardından yapılan açıklamaya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun