Yaşam Tarzı İnternet 14 HAZİRAN 2011 / 16:33

Anonymous: "Bu gece bizi bekleyin"

Seçimlerden sonra saldırıların şiddetini artırarak devam edeceğini belirten grup, bu kez saldıracağı hedeflerin ismini vermedi.Türkiye'de 22 Ağustos'ta yürürlüğe girmesi beklenen internete yönelik filtre uygulamasını protesto için bazı kamu kurumlarına ''siber saldırı'' başlatan Anonymous (Anonim) adlı siber-aktivistler grubu yaptığı açıklamada, ''bu gece yeniden harekete geçileceğini'' bildirdi.

''Anonymous'' adına yapıldığı belirtilen yazılı açıklamada, seçim sürecinde saldırılara ara verildiği belirtilerek, bazı medya organlarında ve basın yayın kanallarında gruba yönelik tutuklama haberlerinin yer aldığı anımsatıldı. Açıklamanın tamamı şu şekilde:
''Bu haberlerin göz dağı vermek ve korku yaratmak için yayınlandığına inanıyoruz. Anonymous oluşumu, bu haberleri yalanlamak için bu gece yeniden harekete geçecek. Bu defa bir önceki atak tiplerinden daha yüksek seviyede bir operasyon gerçekleştirilecek ancak herhangi bir sızma ve bilgi çalınması söz konusu olmayacak. Ayrıca bu gece başlayacak operasyonda hedefler son ana kadar açıklanmayacaktır. Operasyonda siyasi sitelere ve basın yayın organlarına ait sitelere atak yapılmaması yönünde karar alınmış olup atakların süresini paylaşamadığımızı belirtmek istiyoruz.''

Merak yüzünden saldırılan siteler sorun yaşıyor

İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, saldırıların kendi etkilerinin yanında sitelere zarar gelip gelmediğini merak edenlerden sıkıntı yaşandığını aktardı. Sitelere girme çabası kendiliğinden bir engelleme yaratıyor.
YORUMLAR
murat yılmaz 20 HAZİRAN 2011 / 11:27 0 0
Bu da güzel. bir kaç günlüğüne reklam alsalardı. bu reklamlarla devasa sunucular kurarlardı. :D