Yaşam Tarzı İnternet 05 TEMMUZ 2011 / 08:16

Anonymous Apple’ı vurdu, kullanıcı bilgilerini yayınladı

Anonymous Apple’ı vurdu, kullanıcı bilgilerini yayınladı

Son dönemin ünlü hacktivist grubu bu kez Apple sunucularına sızdı ve az sayıda da olsa kullanıcı adı ve şifreyi yayınladı. Mesajları yine açık; sistemleriniz güvenli değil!Wikileaks belgelerinin ortaya çıkmasının ardından dev şirketlerin sistemlerini sekteye uğratarak mesajlar veren Anonymous, bu kez de şu an dünyanın zirvesinde yer alan Apple’ı hedef aldı. Pazar günü Twitter üzerinden Apple’ın hedef olabileceğini duyuran grup, AntiSecurity operasyonunun bir parçası olarak saldırı gerçekleştirebileceğini paylaşmıştı.

Hackerlar Apple’ın kullanıcı anketleri için kullandıkları www.abs.apple.com web sitesi sunucularına girerek çaldıkları 27 kullanıcı ismi ve şifreyi yayınladı. Ayrıca web sitesiyle saldırının ardından bağlantı kurulamıyor.

Apple’dan henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Ancak dünyanın zirvesinde yer alan şirketin dahi verilerini sızdırması, güvenlik zafiyetinin ne denli önemli boyutlarda olduğunu ortaya koyuyor.

Anonymous ve Lulz Security bir araya gelerek önemli şirketlerin güvenlik açıklarını ortaya koyan saldırılar düzenleyeceğini kamuoyuna duyurmuştu. Bu doğrultuda son hedef Apple oldu.

Ayrıca bu ayın başında Anonymous ve LulzSec, ABD’nin Arizona eyaletinde uygulanmaya başlayan ve çok ağır yaptırımları barındıran göçmen yasasının ardından Arizona Polis Departmanı’nı hedef aldı. Saldırının ardından binlerce istihbarat ortalığa saçıldı.
YORUMLAR
Banu Üstüntaş 05 TEMMUZ 2011 / 08:58 0 0
Bu platformlar bile hack'lenebiliyorsa, neresi güvenli?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun