Yaşam Tarzı İnternet 28 OCAK 2013 / 09:58

Anonymous ABD hükümetini vurmaya devam ediyor

Anonymous ABD hükümetini vurmaya devam ediyor

Anonymous, ABD Ceza Komisyonu’nun internet sitesine düzenlediği düzenleyerek bir çok gizli bilgiyi ele geçirdi. Grup, komisyonu bu bilgileri sızdırmakla tehdit ederken, “bu defa herkes zarar görecek” mesajını verdi. Anonymous, yazılım geliştiricisi ve aktivist Aaron Swartz’ın ölümünün ardından ABD hükümetini hedef alan eylemlerine hız kesmeden devam ediyor. ABD Ceza Komisyonu’nun (USSC) internet sitesini hack’leyerek çok sayıda belgeyi ele geçiren Anonymous, hükümeti tehdit ederek ‘Adalet Bakanlığı’na air bilgileri sızdırma’ tehdidinde bulundu. İnternette ‘Operasyon: Son Çare’ adında bir video yayımlayan Anonymous, USSC sayfasına bıraktığı mesajda, “Bu kez değil. Bu sefer ya değişim olacak, ya da kaos yaşanacak” ifadesini kullandı.

Anonymous, düzenlediği eylemlerde Swartz’ın ölümünden ABD hükümetini sorumlu tuttu. 26 yaşında ölen aktivistin ailesi de oğullarının ölümünden hükümetin ve MIT’in sorumlu olduğunu belirtmiş, Swartz’ın ele geçirdiği belgelerin kimseye zarar vermediğini, sadece bilgi özgürlüğü adına yapılan bir eylem olduğunu ifade etmişti. Analistler ise Anonymous’un en son eyleminde her zamankinden daha öfkeli olduğunu belirtirken, yakın zamanda daha büyük eylemler yaşanabileceğini belirtti.

Komisyon konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, Anonymous’un eylemlerini sürdürmesi bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun