Yaşam Tarzı İnternet 07 MART 2012 / 17:49

Android Market'in yerine Google Play

Android Market'in yerine Google Play

Google, sayısal medya hizmetlerinde yeni bir uygulamaya giderek, Android Market’ı da içine alan GooglePlay’i hayata geçirdiğini duyurdu. Android kullanıcısı olmayanlar da servislerden yararlanabilecek.Google Music, Books, Movies ve Apps’i bir araya getiren GooglePlay, tüm bu hizmetleri aynı platformda sunmasının yanında tek bir yeni özellik sunuyor.

GooglePlay’de satın alınacak müzik, film, kitap ve uygulamalar, play.google.com’da hemen kullanılabileceği gibi, bulut teknolojisiyle depolanacak. Böylece, aynı medya Android ile çalışan akıllı telefonunda veya tablet bilgisayarlarda da kullanılabilecek.

Android kullanıcıları, birkaç gün boyunca ekranlarında dört güncelleme uyarısı görecek. Bu güncellemelerle Android Market “PlayStore”’a, Google Music “PlayMusic”’e, Google Movies “Play Movies”e, eBookstore da “PlayBooks”a dönüşecek.

Android kullanmayanlar da kullanabilecek

Android kullanıcısı olmayan Google üyeleri, bulut teknolojisinden faydalanarak film kiralayabilecek, müzik satın alıp yükleyebilecek. Ayrıca, bir bilgisayar üzerinde kitap satın alıp başka bir masaüstü bilgisayara aktarabilecek. Hemen hatırlatalım bu uygulamalar henüz Türkiye'de kullanılamıyor.

Kullanıcıların tüm verileri bulutta saklanacak olsa da, internete bağlı olmadan medya içeriğine erişilebilecek. İnternet bağlantısı olmadan depolanacak veri ise kullanılan cihazın hafızasıyla sınırlı.

Google, GooglePlay ile sosyal medya ağı Google Plus’ın etkinliğini iyice artırmayı hedefliyor. Google’ın da belirttiği gibi, kullanıcıların indireceği tüm medya ve uygulamalar, Google Plus’daki çevre gruplarıyla tek bir buton yardımıyla paylaşılabilecek.
ETİKETLER : android market googleplay