Yaşam Tarzı İnternet 20 ARALIK 2011 / 14:42

Amazon.com, ÇiçekSepeti'nin ortağı oluyor

Amazon.com Çiçeksepeti'nin ortağı oluyor

Amazon.com, ÇiçekSepeti'nin azınlık hissedarı olmak için süreci başlattı. Daha önce de Trendyol ve Grupfoni yabancı yatırımcılardan yatırım almayı başarmıştı.Çiçek ve hediye gönderimi konusunda e-ticaret alanında Türkiye’nin önde gelen şirketi olan ciceksepeti.com, amazon.com’un şirketin azınlık hissedarı olması için gerekli süreçlerin başladığını açıkladı.

Dünyanın önde gelen e-ticaret şirketlerinden Amazon'un Avrupa Perakende Başkan Yardımcısı Greg Greeley, Türkiye’de yenilikçi bir e-ticaret şirketi kuran ciceksepeti.com’un büyüme sürecinde kendilerine destek olmaktan son derece mutlu olduklarını belirtti.

Greeley, ciceksepeti.com’un amazon.com gibi Türkiye genelinde müşterilerine çiçek ve diğer hediye gönderimlerinde uygun fiyat, çeşit ve rahat alışveriş yapabilme imkanı sağlamaya odaklandığını kaydetti.

150 çiçekçiyle çalışıyor

Bu yılın yazında şekerleme, çikolata ve keklerin üretimi ve satışı için ÇiçekSepeti Gurme markasını hizmete sokarak özel günlere yönelik hediye amaçlı gönderimlere başlayan şirket yakın tarihte online mücevherat satışına da başladı.

ÇiçekSepeti Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu 150 çiçekçi aracılığıyla faaliyet gösteriyor. Merkezi İstanbul’da olan ÇiçekSepeti bünyesinde 160 kişi çalışıyor.

HummingbirdVentures da ÇiçekSepeti’ne 2011 yılının Ocak ayında yatırım yapmıştı.

Ülkemizdeki internet girişimleri yatırım almaya devam ediyor

Kleiner Perkins Caufield & Byers ve Tiger Global, Trendyol'a 25 ila 30 milyon dolarlık yatırımda bulunmuştu. Bunun yanında Quants Finansal Hizmetleri, Grupfoni'nin çoğunluk hissesini almıştı.

Bir diğer ilginç yatırım da sosyal oyun şirketi Peak Games için gelmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun