Yaşam Tarzı İnternet 07 OCAK 2013 / 16:14

Altın Örümcek’te finale geri sayım başladı

Altın Örümcek Web Ödülleri’nde başvuru süresi sona ererken, en fazla başvuru yapılan üç kategori sırasıyla "Kurumsal Web Sitesi, Sosyal Medya Kampanyası ve E-Ticaret" oldu. Konuyla ilgili konuşan DorukNet Pazarlama Müdürü Aslı Cem, Altın Örümcek Web Ödülleri’nin 11 yıl içinde Türkiye’nin en prestijli yarışmalarından biri haline geldiğini söyledi. Cem, yeni ekonominin bir göstergesi olarak kabul edilen Altın Örümcek Web Ödülleri’nin teknoloji, yaratıcılık ve pazarlamanın buluştuğu sektörler üstü bir yarışma olduğunu belirtti.

Bu yıl ilk kez 11. Altın Örümcek Web Ödülleri’ne yapılan başvurular jüri üyeleri tarafından iki farklı başlık altında değerlendirmeye alınacak. İlk ki temel olarak belirlenmiş 5 değerlendirme kriteri (1.Tasarım, 2.İçerik, 3.Özellik, İşlevsellik, 4.Kullanabilirlik, 5.Standart Uygunluğu ve Çapraz Tarayıcı Uygunluğu) olurken, ikincisi ise “Özel Kategorilerin Değerlendirme Kriterleri” başlığı altında toplandı. Bu başlık altında yer alan kategoriler ise Sosyal Medya Kampanyası ve En İyi Mobil Web Sitesi oldu. Medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyeleri adayları ön eleme, grup elemeleri ve final elemelerinde üç aşamalı olarak eleyecekler.

7 Ocak’ta ön eleme ile başlayan jüri değerlendirme süreci 29 Mart’ta final değerlendirmeleri ile son bulacak. Final değerlendirmeleri sonucunda jürinin oyları ile belirlenmiş olan ödül sahipleri Haziran ayında düzenlenecek olan ödül gecesinde açıklanacak.

Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, halk oylaması ile internet kullanıcıları da organizasyona katılabiliyorlar. Halk oylamasına katılmak isteyen internet kullanıcıları 13 - 29 Mart 2013 tarihleri arasında organizasyonun resmi web sitesini ziyaret ederek oylama hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecekler.

11. Altın Örümcek Web Ödülleri ile ilgili tüm detaylara bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun