Yaşam Tarzı İnternet 04 AĞUSTOS 2011 / 11:10

Almanya yüz tanımayı sakıncalı buldu

Facebook’un otomatik yüz tanımlama özelliği Alman filtresine takıldı. Facebook'un herkesi tanıması tehlike olarak görülüyor.Almanya internetin sınırsız özgürlüğüne karşı kırmızı çizgilerini çekmeye başladı. Çin hükümeti kadar katı politikalar gütmese de Almanya Facebook’un otomatik yüz tanımlamalı etiket önerme özelliğinin yasalara uygun olmadığını savunuyor.

Facebook’a fotoğraf yüklediğimizde karşımıza çıkan otomatik yüz tanımlama özelliği, önerilere bağlı olarak kişileri etiketlememizi istiyor. Biz de onayladıklarımızı etiketliyoruz. Alman hükümeti Facebook'un herkesi 'tanımaya' başlamasının tehlikeli olduğunu düşünüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun