Yaşam Tarzı İnternet 10 EKİM 2012 / 14:10

Almanlar sosyal medyayı sigaraya ve sekse tercih ediyor

Almanlar sosyal medyayı sekse tercih ediyor

Chicago Üniversitesi’nin Almanya’da yaptığı araştırma, sosyal medyanın seksten ve sigaradan daha ilgi çekici olduğunu ortaya koydu. Almanya’da 18-85 yaş aralığındaki kişilerin katıldığı araştırmada, akıllı telefon kullanan katılımcılar, neredeyse yarım saatte bir sosyal paylaşım sitelerini kullanmak istediklerini araştırmacılara bildirdiler.

Katılımcılar, sosyal paylaşım sitelerinde dolaşmanın, seks yapmak ya da sigara içmekten daha çekici bulduklarını belirtirken, bu eylemleri gerçekleştirmektense, tek başlarına sosyal paylaşım sitelerinde gezmeyi yeğleyeceklerini vurguladılar.

Sosyal paylaşım sitelerinin en az sigara, alkol ve seks gibi bağımlılık yapabileceğini belirten Wilhem Hofmann, Los Angeles Times gazetesine yaptığı açıklamada, sosyal paylaşım sitelerinin neredeyse hiç para ödemeden her yerden ulaşılabiliyor olması nedeniyle "İnsanların Facebook ve Twitter'a girmeden duramadıklarını" söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Intel’in Türkiye için yayınladığı araştırmada da benzer sonuçlar çıkmış, gençler sosyalleşmeyi tanımlarken internette geçirdikleri zamanı da sosyalleşmek olarak belirtmişlerdi.

İnsanların sosyal paylaşım sitelerini yoğun bir şekilde kullanmaları oldukça normal olsa da, dünyevi keyiflerden üstün görmeleri oldukça enteresan bir durum olarak göze çarpıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun