Yaşam Tarzı İnternet 07 KASIM 2011 / 14:24

Adidas'ın web sitesi çökertildi

Adidas'ın da web sitesi çökertildi

Alman spor giyim markası, tüm web sitelerinin çöktüğünü açıkladı. Henüz müşteri bilgilerinin çalınmasıyla ilgili bir bulgu olmadığı belirtildi.Siber saldırılar durmak bilmiyor. Özellikle büyük şirketlerin sahip olduğu çokça müşteri bilgisi saldırganların dikkatini çekiyor. Bu kez de Alman giyim markası Adidas, siber saldırıya uğradığını açıkladı.

Yapılan saldırının oldukça sofistike olduğu belirtilen açıklamada, yapılan ilk araştırmada müşteri bilgileriyle ilgili bir sorun olmadığı bilgisi verildi. Alman şirket, saldırı sonucunda oluşan hasarın inceleneceğini belirtirken, şu anda sitenin www.adidas.group.com adresine yönlendirildiği belirtildi.

Geçtiğimiz hafta Adidas'ın saldırılardan şüphelenmeye başladığı ortaya çıktı. Reebok ve bazı online satış sitelerinin geçtiğimiz Perşembe saldırıya uğradığı açıklandı. Saldırının ardında kimin olduğu bilinmiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun