Yaşam Tarzı İnternet 21 KASIM 2009 / 11:54

ACL Auditexchange'in yeni sürümü

Bilgi teknolojisi alanında sistem bütünleştirme ve danışmanlık konularında anahtar teslimi çözümler sunan Komtaş Bilgi Yönetimi, iş güvenliği platformu ACL AuditExchange'in yeni sürümünü duyurdu.

Bilgi teknolojisi alanında sistem bütünleştirme ve danışmanlık konularında anahtar teslimi çözümler sunan Komtaş Bilgi Yönetimi, iş güvenliği platformu ACL AuditExchange'in yeni sürümünü duyurdu.


Analiz ve raporlama kabiliyetiyle özellikle dolandırıcılık ve kara para aklamaya yönelik faaliyetlerin tespiti ve önlenmesinde kullanılan ACL AuditExchange 2 iş güvenliği platformu, web tabanlı yapısıyla da ekip üyelerinin fiziksel uzaklık problemini ortadan kaldırıyor.

ACL AuditExchange 2'nin bu konuda önemli çözüm sunduğunu belirten Komtaş Bilgi Yönetimi İş Çözümleri Direktörü Kürşat Taşkın, ACL AuditExchange 2'nin artık sadece denetimle kısıtlı kalmadığını ve aynı zamanda mali suçların önlenmesinde etkin olarak kullanıldığını söyledi. Kredi kartı sahteciliği ve dolandırıcılık amacıyla yapılan başvuruların başvuru esnasında daha kolay tespit edildiğini belirten Taşkın, çalıntı veya kopyalama şeklinde yapılan dolandırıcılıkların ise işlem gerçekleşirken ve işlem gerçekleştikten sonraki aşamalarda yapılacak etkin analiz ve kontrollerle engellenebildiğini söyledi. ACL AuditExchange 2 iş güvenliği platformu sayesinde hem kredi kartı başvurusu sırasında hem de sonrasında çalıntı ve kopyalama yoluyla yapılabilecek suistimal ve dolandırıcılıkların büyük oranda tespit edilebildiğini belirten Taşkın, şöyle konuştu: "Başvuru esnasında etkin bir tarama, eşleştirme, ilişkilendirme yapılarak suistimal ve dolandırıcılıklar büyük oranda tespit ediliyor. Başvurunun ardından kredi kartının doğru kişiye ulaşıp ulaşmadığının kontrol edilmesi ve güvenilir ulaşım yollarının oluşturulması, henüz işlemler gerçekleşmeden olası suistimal ve dolandırıcılıkların engellenmesi açısından önem taşıyor. Çalıntı, kopyalama gibi üçüncü şahıslar tarafından yapılan suistimal ve dolandırıcılıkların engellenmesi, ancak işlemler sırasında gerekli denetimlerin yapılması ve işlemler gerçekleştikten sonra yapılacak analizlerle mümkün oluyor.