Yaşam Tarzı İnternet 16 AĞUSTOS 2011 / 09:11

63 yıl sonra kızını Facebook'ta buldu

Kızını 1948’den bu yana göremeyen 80 yaşındaki anne, diğer çocuğunun yardımıyla kurulan Facebook grubunda kızına kavuştu. Sonunda Facebook gerçekten bir işe yaradı.1948 yılında Helen Torres 17 yaşındayken hamile kaldı ve sığınma evine yerleşti. Ardından genç kadın Christina isimli bir kız çocuğu dünyaya getirdi ancak bakılabilmesi için kızını iyi bir ailenin yanına verdi. Helen yaklaşık 12 yıl boyunca uzaktan da olsa çocuğunun hayatından haberdar oldu ancak zaman içinde kızının izini kaybetti. Helen bir evlilik yaptı ve beş çocuğu daha oldu. Yine de genç kadın, 8 Mart’ta, ilk çocuğunun doğduğu günde hep bir burukluk yaşadı.

Ardından Helen çocuklarına bir ablaları olduğunu söyledi ve en genç çocuğu Deneen, Christina’nın resmi evlilik ve doğum kaydına ulaşmaya çalıştı. Deneen, Christina ile ilgili tüm bilgileri topladı ve bu yılın Ocak ayında Facebook grubu açtı. Grubun başlığı “Searching for my sister, Mary Christine Bustamente (Gray) DOB 3/8/1948” oldu. Grupta Christina’nın eşinin ismi, hangi kilisede evlendikleri ve hatta Kaliforniya’daki en iyi arkadaşının bilgileri bile bulunuyordu.

Nisan 2011’de Deneen, şu anda 63 yaşında olan Chris Gray ile iletişime geçti. Bayan Gray kendisinin evlatlık olduğunu öğrendiğinde şok oldu. Zira 63 yıl boyunca kimse kendisine evlatlık olduğunu söylemedi. Haziran 2011’de Helen Torrse ve Chris Gray Sacramento Havalimanı’nda nihayet bir araya geldi. Annesini yıllar sonra bulan Chris Gray, diğer tüm akrabalarıyla da tanıştı. Hatta bununla da kalmayıp yeni bulduğu ailesinin yakınlarına taşındı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun