Yaşam Tarzı İnternet 09 MAYIS 2012 / 19:41

55 bin Twitter hesabı haklandı

55 bin Twitter hesabı haklandı

Anonymous’la bağlantılı olduğunu söyleyen bir hacker grubu, 55 bin Twitter hesabına ait bilgileri ele geçirdiklerini ve internet üzerinde yayınladıklarını duyurdu. Pastebin adlı internet sitesi üzerinde 5 ayrı sayfa açarak bütün hesapları yayınladıkları belirtilen haklayıcılar, bunun yanı sıra kullanıcıların hesap şifrelerini ve birçok bilgiyi de paylaştılar.

Grup bu hamlesiyle, internet dünyasında dolaşan Twitter sunucularına yapılan toplu saldırıların başarılı olduğu yönündeki dedikoduları arttırırken, risk altında olan hesaplar arasında birçok ünlü isme ait olan hesapların da yer aldığı belirtiliyor.

Twitter ise yaptığı açıklamada bahsedildiği kadar büyük bir saldırıya maruz kalmadıklarını belirtirken, şirketin hala durum analizi yaptığını ifade etti. Bunun yanı sıra yayınlanan hesapların 20 binden fazlasının hali hazırda askıya alınmış hesaplar olduğunu ve bu birçok hesabında sahte olduğunu iddia etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun