Yaşam Tarzı İnternet 15 ŞUBAT 2012 / 12:35

2016 yılında akıllı telefon sayısı yaşayan insan sayısını geçecek

Akıllı telefon sayısı insan sayısını geçmeye hazırlanıyor

Cisco, mobil cihaz ve mobil internet kullanımı üzerine, gelecek 5 yılı kapsayan raporları açıkladı. Skynet adım adım gerçeğe dönüşüyor. Cisco, akıllı telefonların yaygınlaşmasına dair beklentilerini açıkladığı raporunu yayınladı. Rapora göre akıllı telefonların bu hızla yaygınlaşmaya devam ettiği taktirde, 2016 yılında akıllı telefon sayısının insan nüfusunu geçmesi bekleniyor. 2016 yılında piyasada 10 milyar akıllı telefon olacağı düşünülüyor ki, bu rakam kişi başına 1.4 mobil cihaz anlamına geliyor.

Bu gelişme ışığında küresel mobil veri trafiği ve küresel sabit veri trafiği büyüme oranları açısından 2011 yılını üçe katlayacak. Bunun yanı sıra önümüzdeki 5 yıl içinde video içeriklerine olan taleplerin artması da beklentiler arasında. Artacak mobil bağlantı hızıyla birlikte, 5 yıl içinde mobil veri trafiğinin üçte ikisi videolardan ve görsel içeriklerden oluşacak.

Rapora göre küresel veri transferinde en hızlı büyüme yüzde 104 ile Orta Doğu ve Afrika’da olacak. Bu rakamı yüzde 84 ile Asya Pasifik bölgesi takip edecek.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=R0LX1RzhwO8[/youtube]

Raporun detaylarını bu adreste bulabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun