Yaşam Tarzı İnternet 09 AĞUSTOS 2011 / 17:29

‘En güzel fikir’ aranıyor

Web sitesi üzerinden düzenlenecek olan ‘En Güzel Fikir’ yarışması Türkiye’nin en ilginç fikrinin sahibini arıyor.Zamanla öğrenilen ve yöntemleri zamanla profesyonelleşen ‘fikir’ üretme eyleminden ilham alan ‘Türkiye Patent Hareketi’ başlattığı Adres Patent’in düzenlediği ‘En Güzel Fikir’ yarışmasıyla www.enguzelfikir.com sitesinde paylaşılan tüm fikirleri oylamaya sunuyor. Birincinin sosyal medya üzerinden yapılacak oylama ile belirleneceği yarışmada, her hafta yenilenecek olan birincileri birbirinden özel ödüller bekliyor.

Web sitesi üzerinden sosyal medya oylaması ile değerlendirmeye alınacak olan ‘En Güzel Fikir’; eğitimden sağlığa, otomotivden teknolojiye kadar 9 farklı kategoride kullanıcıların akıllarına gelen anlık fikirleri değerlendirmeye alıyor.

'En güzel fikir' nasıl belirlenecek?

Hem fikir sahipleri hem de oylamaya katılanlar için kolaylık olabilmesi için fikirleri 9 farklı kategoriye böldük. Günlük İhtiyaçlar, Otomotiv, Sosyal Sorumluluk, Yeme-İçme, Bilgisayar-İnternet, Spor ve Sanat başlıklı spesifik konularda fikirler kategorize edilebiliyor. ‘Benim fikrim o kadar farklı ki kategorilere sığmıyor’ diyenler içinse ‘Genel’ başlığı sunuluyor.

Kendi kategorisinde her hafta Facebook ve beğeni butonundan en çok oyu alan fikirler otomatik olarak ‘fikirmetre’de sıralanacak. Kendi kategorisinde haftanın birincisi olan, FırsatlarVadisi.com ortaklığıyla sürekli yenilenen sürpriz hediyelerin sahibi olacak.

Yarışmayla ilgili detayları Facebook’tan http://www.facebook.com/pages/En-Güzel-Fikir/194763767238973, Twitter’dan da http://twitter.com/#!/enguzelfikir adreslerinden takip edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun