İnternet Hizmetleri 06 ARALIK 2013 / 14:32

Orion, İstanbul'a yatırım yapıyor

e-Sağlık Şirketi Orion Health, İstanbul'a yatırım yapıyor.

Yeni Zelanda'nın en büyük yazılım ihracatçısı ve e-Sağlık teknolojisinin önemli isimlerinden Orion Health, Avrasya Bölgesi'ne hizmet vermesi planlanan yeni Türkiye ofisinin resmi olarak açıldığını duyurdu. Bu yeni ofis, şirketin Türkiye merkezli hizmet, geliştirme ve teknik destek ekiplerini bünyesinde barındıracak. Orion Health aynı zamanda Türkiye'deki ilk büyük anlaşmasını yaptığını da duyurdu.

Koç Üniversitesi ve Amerikan Hastaneleri'nde kullanılacak

E- sağlık alanındaki bu yatırımın hastane optimizasyonunu artırması ve maliyetleri düşürmesi nedeniyle örnek teşkil ederek, BT yatırımlarını artırması bekleniyor. Orion Health Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS), Koç Grubu tarafından işletilen iki hastane için güçlü rakipler arasından seçildi. HBYS, 2014 yılında ülkenin en prestijli kurumlarından Koç Üniversitesi Hastanesi'nde ve bir sonraki yıl, İstanbul'daki önemli bir özel sağlık kurumu olan Amerikan Hastanesi’nde kullanılmaya başlanacak.

Orion Health'in Uluslararası Başkanı, Charles Scatchard şunları söyledi: "Türkiye, sağlık bakımı ve e-Sağlık projelerinde önemli yeni yatırımlar yapıyor. Avrupa'nın en hızlı büyüyen ekonomisine sahip ve bölgesel bir merkez olan İstanbul'da açılan yeni ofisimiz, Türkiye ve yakınındaki bölgelerde işlerimizi genişletmek için güçlü bir yerel ekip kurma çabalarımızda attığımız ilk önemli adımlarımızdan biridir. Projeleri yerel olarak destekleyebilmenin değerini biliyoruz ve Türkiye'de ki fiziksel varlığımızın, bizi rakiplerimizden ayrı bir yere koyacağına inanıyoruz."

S
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun