İnternet Hizmetleri 08 EKİM 2013 / 11:31

Office 365 şirketleri düzenlemelere hazırlıyor

Yeni Türk Ticaret Kanunu, birçok kuruma web sitesi oluşturma zorunluluğu getiriyor. Office 365’i tercih eden kurumlar, web sitelerini 15 dakika içinde hazırlayabiliyor.


Türkiye’deki şirketlerin önemli bir bölümüne web sitesi hazırlama zorunluğu getiren Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun ilgili maddeleri yürürlüğe girdi. Yeni kanun uyarınca Anonim, Limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlere kanunda belirlenmiş niteliklere uygun web sitesi açma yükümlülüğü geldi.

Web tabanlı iş modellerinin iyice yaygınlaştığı günümüzde, şirketlerin kendi web sitelerini kurup büyütmelerinin diğer önemli fırsatları da beraberinde getirdiğini ifade eden Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Begim Başlıgil, şunları söyledi:

“Yeni Türk Ticaret Kanunu, Türkiye’deki şirketlerin önemli bir bölümüne web sitelerini kurma ve kanunda belirtilen bilgileri paylaşma zorunluluğu getirdi. Microsoft Office 365 sayesinde kurumlar internet sitelerini 15 dakika içinde hazır hale getirebiliyor.”

Office 365’in her ölçekte şirketin zamandan ve paradan tasarruf ederek değerli kaynaklarını daha etkin bir şekilde kullanabilmelerine olanak sağlıyor. İçerisinde Microsoft Office, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Exchange Online ve Microsoft Lync Online ürünlerini paket halinde sunan Office 365, kullanıcılara işlerini büyütme şansı buluyor. çalışanların PC, tablet ve akıllı telefonlarından çalışmalarına imkan tanıyor. Herkes için kurumsal çapta birlikte çalışma olanağı sağlayan Office 365, kurumların işlerini geliştirerek büyümelerine destek olmak üzere Türkçe olarak sunuluyor. Yeni Office, bulut tabanlı olduğu için artık istediğiniz yerde son çalıştığınız ya da istediğiniz belgeye ulaşmak mümkün. Microsoft hesabıyla giriş yapıldığında Office belgeleri karşınıza çıkarken bu belgeleri SkyDrive üzerinde ya da kişisel bulutunuzda tutabiliyorsunuz. Office Web Apps ile tarayıcı üzerinde uygulama çalıştırabiliyorsunuz. Böylece yalnızca web sitesi zorunluluğuna dair ihtiyaçları karşılamakla kalmıyor, işiniz için kapsamlı bir çözüme kavuşmuş oluyorsunuz.