İnternet Hizmetleri 03 TEMMUZ 2015 / 13:15

MSN kişi listesine nasıl ulaşılır?

MSN'i kullanmayı bırakmanızla beraber izini kaybettiğiniz arkadaşlarınızı hatırlamak ister misiniz?

İnternetin son kullanıcıyla buluştuğu ilk zamanlar... mIRC sohbet odaları üzerinde onlarca kişinin arasından birilerini bulup yazışmaya çalışmalarımızın ardından ortaya çıkan ICQ, gerçek kişi listesine sahip olduğumuz ilk düzgün mesajlaşma platformuydu. Sonrasında ne olduysa bir anda herkes MSN kullanmaya başladı. 80'lerde doğanların ergenlik dönemine denk gelene MSN üzerinde pek çok arkadaş edindik. Herhangi bir sohbet platformunda konuştuğumuz insanlarla daha samimi olabilmek için "MSN adresim şu. Eklesene oradan devam edelim" diyerek listemize eklerdik.MSN'in yaygınlaşmasının ardından Microsoft, muhteşem mesajlaşma programımızın adını Windows Live Messenger olarak değiştirmişti. Bu dönemde artık yavaş yavaş ortaya Facebook denen canavar çıkıyordu. Facebook'un gelmesiyle beraber yavaş yavaş anlamını yitiren Windows Live Messenger, 2012'nin sonunda kepenklerini kapatarak yine Microsoft'un servisi olan Skype ile birleşti. Pek çoğumuz MSN kişilerimizi komple unutarak Facebook ile yolumuza devam ettik.

Peki hiç merak ettiniz mi "Ben zamanında nasıl tiplerle konuşuyordum?" diye? Sewimlee_cOcUq_58'ler, CraZy_GirL61'ler penceremizi titretip duruyordu hatırlarsanız. Yıllardır bakamdığımız MSN listenizde eskiden görüşüp artık görüşmediğiniz insanlarla karşılaştığınızda şöööyle bir geçmişe yolculuk yapacağınızı düşünüyorum. Açıkçası ben listemi görünce şaşırdım.

Listenize ulaşmak için yapmanız gereken şey ise aslında oldukça basit. Öncelikle login.live.com adresine gidin ve MSN adresiniz ile giriş yapın.


MSN ve pişmanlık dolu e-posta adresleri...


Girişinizi yaptıktan sonra alttaki resimde gördüğünüz gibi "View Inbox" linkini tıklayın.Ekranın sol üst kısmındaki kutucukları tıklayın. Açılan mini pencereden ise People'ı seçin.Ekranın sağ üst kısmındaki çarka basıp, listenizi sadece Messenger kişileri kalacak şekilde düzenleyin. Böylece MSN listesi dışından eklenmiş kişiler görünmeyecek.Tadaa! MSN listeniz karşınızda! Üstelik hemen hemen hepsi orijinal isim ve soyadıyla görünüyor. Bu kişiler hakkında daha fazla bilgi almak için ufak çaplı Facebook stalker'lığı yapabilirsiniz. Facebook üzerinde mail adresleriyle de arama yapılabildiğini hatırlatmak isterim. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun