İnternet Hizmetleri 06 MAYIS 2015 / 15:11

Mobil site kurmak artık çok kolay

Türk Telekom ve IBS  işbirliği ile hayata geçirilen Mobil Site Platformu şirketlerin web sitelerini kolayca mobil ortama taşıyabilmelerini sağlıyor

Kullanımı oldukça kolay olan ve şirketlerin mobil web siteleri üzerinden mobil kullanıcılara kolayca ulaşabilmelerini sağlayan Teknobadi Mobil Site servisi 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde mobil sitenin kurulmasını ve hayata geçirilmesini sağlıyor.

Bir yıl boyunca dünyadaki diğer mobil web sitesi oluşturma araçları ve Türkiye’deki eğilimleri de araştırarak farklı neler yapılabileceği konusunda çalışmalar yaptıklarını belirten IBS Bilişim Kurucu Ortağı Can Akkaya, böyle bir çözüm geliştirmelerinin en önemli nedeninin Türkiye’de mobil cihaz kullanımının hızla artması olduğunu sözlerine ekledi. Akkaya ayrıca Türkiye’de mobil cihazlarla internete bağlanma oranının geçtiğimiz yıla göre yüzde 45 arttığını ifade etti.

KOBİ’lerden büyük ilgi

Yapılan araştırmalara göre mobil telefon kullanıcılarının yüzde 80’inin mobil uygulama yüklemek yerine mobil web sitesi kullanmayı tercih ettiklerini ve bu yüzden mobil web site çözümünü geliştirdiklerini söyleyen Akkaya, bu çözümün daha da yaygınlaşması için Türk Telekom ile birlikte özel bir kampanyayı hayata geçirdiklerini aktardı. Akkaya, “Kampanya duyurusu ile birlikte KOBİ’lerin büyük ilgisi ile karşılaştık. Şirketler mobil kanalın öneminin farkındalar. Mobil Site Platformu bu şirketlerin işlerini kolaylaştırıyor ve daha kurumsal ve güvenilir bir şirket algısı elde etmelerini sağlıyor” dedi.

Google'ın yaptığı son açıklama ile Google algoritmaları web sitesinin yalnızca akıllı telefonlara uyumlu olup olmadığını göstermekle kalmıyor, eğer web sitesi mobil uyumluysa arama sonuçlarında daha yukarıda çıkıyor.

Platformla ilgili ayrıntılı bilgi mobil.teknobadi.com adresinden alınabiliyor.
ETİKETLER : mobil site teknobadi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun