İnternet Hizmetleri 29 MART 2013 / 11:21

Mısır'ın internet kablolarını kesen dalgıçlar yakalandı

Mısır’da son bir haftada yavaşlayan internet hızına, Mısır ve Avrupa arasındaki internet kablolarını kesen üç adet dalgıçın sebep olduğu açıklandı. Son günlerde çok büyük sorun haline gelen yavaş internetin sebebini araştıran Mısır hükümeti, yaptığı araştırmalar sonucu yavaş internetin sebebine ulaştı. İskenderiye açıklarında şüpheli görünen bir balıkçı teknesinde inceleme yapan Sahil Güvenlik ekipleri, Mısır ile Avrupa arasındaki internet kablolarını kestiği belirlenen üç dalgıcı kıskıvrak yakaladı.Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Asya ile bağlantı kuran kabloların internetteki yavaşlamanın nedeni olduğu düşünülüyor. SEACOM, geçtiğimiz hafta Cuma günü Mısır genelinde internetin yavaşladığını ve birçok şikayet geldiğini belirtmişti. Dalgıçların, geçtiğimiz hafta kablo operatörü SEACOM tarafından bildirilen internet kesintilerinden sorumlu olduğuna dair kesin bir açıklama yapılmadı.

Mısır Ordusu da konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, dalgıçların akıbeti hakkında da herhangi bir bilgi verilmedi. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : internet mısır
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun