İnternet Hizmetleri 26 MAYIS 2013 / 18:11

Kuşadası ve Didim'i internetten gezin

Türkiye’nin sevilen tatil beldelerinden Kuşadası ve Didim’in panoramaları Yandex.Haritalar’a eklendi.Yandex.Haritalar'a eklenen Kuşadası ve Didim internet üzerinden panoramik olarak gezilebilecek. 360 derecelik ve yüksek çözünürlüklü panoramalar sayesinde kullanıcılar, Didim’deki Apollon Tapınağı, Kuşadası Kalesi ve Davutlar Plajı gibi mekanları detaylı olarak görüntüleyebiliyor.

Akbük de dahil olmak üzere, Kuşadası, Didim ve çevresinin cadde ve sokak görüntülerinden oluşan yeni panoramalar, kullanıcılara mekanları tüm detaylarıyla görebilme, daha önce hiç gitmedikleri yerlerde kolayca yol bulma ve nereleri gezip göreceklerine önceden karar verebilme gibi imkanlar sunuyor.

Yaklaşık 50 bin fotoğraf kullanılarak oluşturulan yeni serviste toplam, 341 km cadde ve sokak görüntüsünden oluşan 12 binden fazla panorama bulunuyor. Özel görüntüleme donanımlı arabalarla yapılan çekimler, Apollon Tapınağı ve Kuşadası Çarşısı gibi araba ile geçmenin mümkün olmadığı yerlerde, kameralar bisiklet üzerine yerleştirilerek veya elle taşınarak gerçekleştirildi*.Yandex.Haritalar, Kuşadası ve Didim’in yanı sıra Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Kocaeli’nin panoramalarını da içeriyor. Türkiye’deki tüm şehirlerin ayrıntılı uydu görüntüleriyle kullanıcıların sokak planları üzerinde aradıkları adresleri, binaları ve bu noktalara karayolu üzerinden ulaşabilecekleri rotaları bulmalarına yardımcı olan uygulama, ayrıca trafik durumuna dair en güncel bilgileri de sunuyor. İstanbul’u deniz kıyısından da görüntüleyen Panorama servisi, Boğaziçi’ni Marmara’dan Karadeniz kıyılarına kadar gezme imkanı sunuyor.

Yandex.Haritalar’ın ayrıca iOS, Android, Windows Phone ve Java platformlarında çalışan mobil sürümleri de bulunuyor.
ETİKETLER : yandex Yandex.Haritalar